Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 

Білокрилка

Цей шкідник зовні схожий на зменшену моль. Тіло білокрилки дорівнює приблизно двом міліметрам, вона білого кольору і добре помітна неозброєним оком. Запідозрили поразка білокрилка? Тряхніте гілку рослини, зграйка білих мошок розлетиться на всі боки. Одна самка білокрилки здатна на нижній стороні листа за раз відкласти приблизно два десятки яєць. Личинки зеленуватого кольору дуже рухливі, вони розповзаються по всій нижній стороні листя і приступають до активного харчування клітинним соком рослини. Личинка залишають за собою сліди - цукристі виділення.

На листі можна побачити жовтуваті або білясті плями. Листя рослини, на яких поселилися личинки, з часом скручуються, стають жовтими і обпадають. Білокрилки вміють літати, а це робить їх небезпечними подвійно. Від цього шкідника страждають головним чином бегонія, бальзамін і фуксія.

Щоб знищити цього шкідника, доведеться кожні три - сім днів виконувати обприскування рослини інсектицидами, такими як Фуфа, Інта-вир, актеллик. Необхідно також обрізати уражені личинками листя. Боротьба з цим шкідником часто затягується, адже як тільки листя обприскують, частина комах злітає. Якщо у вашому будинку є інші рослини, які ще не уражені цим шкідником, обов'язково прийміть заходи профілактики. Обприскайте їх інсектицидом-густо розмістіть липкі стрічки для мух. Дуже добре допомагає в боротьбі з цим шкідником такий засіб, як дихлофос.

 

 

Інші публікації

Корисні поради по догляду за рослинами
Шкідники рослин
Рослини та медицина
© 2009–2021 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів