Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 

Мінери

Цей паразит - дрібні мухи, довжина яких не перевищує 2-3 мм. Ці мухи відкладають свої яйця білястого відтінку, напівпрозорі, на листя рослин. Шкодять рослині і дорослі особини - вони проколюють листя і висмоктують з них клітинний сік. Личинки шкідника з'являються з яєць приблизно на 5-8 день, після цього вони впроваджуються в тканини рослини. Личинки виїдають листя зсередини, залишаючи за собою цілі мережі ходів. Ці ходи легко побачити навіть неозброєним поглядом - це світлі некротичні плями і смуги різноманітної форми. Уражені листки жовтіють, засихають і відпадають.

Для профілактики появи цих шкідників слід знезаражувати грунт перед тим, як саджати у нього рослина. Але мух і личинок цього паразита легко ще занести і зі зрізаними садовими квітами.

Для того, щоб захистити квітку від шкідників, слід видалити всі уражені листя. Застосовують і хімікати, але лише системні інсектициди, вони після обприскування вбираються рослиною, потім хімікат розноситься по всіх тканинах квітки. Підійде актеллик і карбофос. Хімікат базудин вносять у грунт.

 

 

Інші публікації

Корисні поради по догляду за рослинами
Шкідники рослин
Рослини та медицина
© 2009–2021 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів