Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Корисне / Листова нематода

Листова нематода

Листова нематода рід Aphelenchoides - це хробаки крихітного розміру (до 1 мм), вони мають безбарвне тіло, пересуваються з високою швидкістю. Тканини листа рослини в місцях пошкодження нематодами знебарвлюються і покриваються серпанковими на світлі плямами жовтуватого відтінку. Якщо рослина уражена листової нематодою, його листя стає більш тонкими, місцями настільки тонкими, що нагадують пергамент. Вам ці ушкодження можуть нагадати бактеріальне захворювання, адже на листі можуть з'явитися сухі некротичні плями різноманітної форми.

Через деякий час хворі листя стають бурими, засихають або навіть загнивають. Рослина вмирає.

Зараження може передаватися від однієї квітки до іншого, адже розселенню цього шкідника сприяє вода, а також грунт, принесена із заражених нематодами місць, слід пам'ятати, що личинки можуть жити в грунті багато місяців, і це навіть при негативній температурі.

Боротися з нематодами безглуздо, слід знищити рослину разом з горщиком. Підвіконня, вікно та інвентар для догляду за рослиною продезінфікувати окропом.

 

 

Інші публікації

Корисні поради по догляду за рослинами
Шкідники рослин
Рослини та медицина
© 2009–2019 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів