Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Корисне / Коренева нематода

Коренева нематода

Серйозний шкідник кімнатних рослин коренева нематода (галова нематода) на щастя квіткарів зустрічається рідко. Личинка цього паразита залазить в тканини коренів і починає виділяти специфічні ферменти. Така поведінка призводить до утворення на коренях рослини здуття - галл. Розмір галл буває як з маленьке пшеничне зерно, так і з великою волоський горіх. Личинка нематоди - це безбарвний черв'як світлого відтінку, напівпрозорий, з ниткоподібним тілом, довжина якого становить до 1,5 мм. З відкладеного яйця молода нематода розвивається за 25-30 днів, ось чому шкідник в грунті поширюється дуже швидко.

Рослини, пошкоджені цим шкідником, спочатку уповільнюють зростання, після цього жовтіють, засихають і вмирають. Галли всередині представляють собою пухку тканину, ця тканина легко руйнується, що призводить до загнивання всього кореня цілком. Навіть якщо нематоди пошкодили коріння незначно, то рослина все одно загине, так як в тканині коренів проникнуть патогенні бактерії, віруси і грибки.

Боротися часто безглуздо, краще знищити рослину разом з горщиком. Можна спробувати вбити нематод препаратом 'Нарцис'. Для того, щоб нематоди не почали вбивати ваша рослина, перед посадкою в горщик простерилізуйте в ньому землю.

 

 

Інші публікації

Корисні поради по догляду за рослинами
Шкідники рослин
Рослини та медицина
© 2009–2019 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів