Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 

Попелиці

Попелиця знайома всім нам, це безкрилі комахи довжиною 1,4 - 2,5 мм. За кольором можуть бути світло-зеленими, рожевими і жовтими. Попелиці живуть колоніями і заселяють всі частини рослини, в основному ховаються попелиці з нижньої сторони листів, а пошкоджують бутони і верхівки молоденьких пагонів. Квіти та пагони, уражені тлею, деформовані. Зелені частини знебарвлюються, листки окупованого попелиць рослини скручуються, жовтіють і потім зовсім опадають. Рослина перестає нормально розвиватися, сильно пригнічується. Квіти забруднюються липкими виділеннями тлі, бутони не розкриваються. Попелиця несе особливу небезпеку навесні, адже вона може погубити кінчики молодих пагонів.

Боротьба з тлею йде декількома шляхами. По-перше, механічним, попелиці віддаляються разом з ураженими листям і пагонами. Після цього слід зробити обприскування перметрінсодержащімі препаратами, а також Інта-Віром, Дерріс, децисом, фітовермом або актелліком. Якщо поразка попелицями дуже сильне, через деякий час потрібно повторити обробку.

 

 

Інші публікації

Корисні поради по догляду за рослинами
Шкідники рослин
Рослини та медицина
© 2009–2019 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів