Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Корисне / Бересклетовая щитівка

Бересклетовая щитівка

Бересклетовая щитівка - завдає шкоди бересклет. Шкідник псує всі частини рослини - листя, стебла, пагони. У дорослої самки щиток має грушоподібної форми, він темно-коричневого кольору, в діаметрі до 2 мм. У чоловічих особин щиток білого кольору, і тому в разі сильного ураження квітка стає білого кольору від покривають його бересклетових щитків.

Якщо ви помітили на рослині щитівки, відразу ж ізолюйте це рослина від інших, після цього обов'язково перевірте і інші рослини, які стояли поруч з ураженим. Від дії хімікатів дорослі особини захищені щитком, проте їх можна зняти з рослини механічним шляхом.

Найлегше це робити ватяним тампоном або непотрібної зубною щіткою в разі, якщо в рослини щільні стебла і листя, як, наприклад, у лимона. Тампон або щітку слід змочити в інсектициди, потім необхідно з обох сторін протерти кожен листок, після цього всі стебла, навіть якщо на перший погляд здається, що шкідників на стеблах немає. Необхідно обробляти всю рослину повністю, адже якщо виживе хоч один шкідник, то через кілька днів все нещасне рослина знову буде уражено щитівкою. Просте обприскування рослини хімікатами до перемоги не приведе. Якщо рослина з дрібним листям, то краще його знищити, тому що боротьба з шкідником буде дуже важкою. Необхідно обробляти і підвіконня, на якому розташовувалося рослина, і вікно. Інсектициди для боротьби з щитівкою - актеллик, карбофос, актара.

 

 

Інші публікації

Корисні поради по догляду за рослинами
Шкідники рослин
Рослини та медицина
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів