Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Корисне / Маслина несправжньощитівка

Маслина несправжньощитівка

Маслина несправжня щитівка Saissetia oleae найчастіше пошкоджує така рослина як олеандр, нерідко обідом для щитівки стають гранат, лавр, цитрусові та камелії. Самка цієї ложнощитовки має сильно опукле тіло, колір темно-бурий скоріше навіть чорний. На спині можна побачити гребневиє вирости за формою схожі на букву Н. Тіло шкідника в довжину становить 3,5 мм. На липких виділеннях, які залишають після себе шкідники, поселяються грибки, вони на листках рослини залишають сажисті плівку.

Від дії хімікатів дорослі особини захищені щитком, проте їх можна зняти з рослини. Найлегше це робити ватяним тампоном або непотрібної зубною щіткою в разі, якщо в рослини щільні стебла і листя.

Тампон або щітку слід змочити в інсектициди, потім необхідно з обох сторін протерти кожен листок, після цього всі стебла, навіть якщо на перший погляд здається, що шкідників на стеблах немає. Необхідно обробляти всю рослину повністю, адже якщо виживе хоч один шкідник, то через кілька днів все нещасне рослина знову буде уражено щитівкою. Просте обприскування рослини хімікатами до перемоги не приведе. Якщо рослина з дрібним листям, то краще його знищити, тому що боротьба з шкідником буде дуже важкою. Необхідно обробляти і підвіконня, на якому розташовувалося рослина, і вікно. Інсектициди для боротьби з щитівкою - актеллик, карбофос, актара.

 

 

Інші публікації

Корисні поради по догляду за рослинами
Шкідники рослин
Рослини та медицина
© 2009–2019 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів