Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Корисне / Приморський борошнистий червець

Приморський борошнистий червець

Це найпоширеніший вид шкідників червців. Самка цієї комахи в довжину 3-4 мм, у ширину 2-2,5 мм, у неї подовжено-овальне тіло, колір червця сірувато-рожевий, зверху червець вкритий білим нальотом борошнистим. У цих комах добре розвинені ноги. Самці борошнистого червця набагато дрібніше, вони мають крила і літають всі три літніх місяці.

Самки червця відкладають потомство в яйцеві мішки - це пухнаста безформна маса білого кольору, зіткана з воскових павутинних виділень.

Самки, кладущіе яйця з потомством, ховаються в затишних місцях. Личинки борошняного червця дрібні, жовтого кольору, рухливі, воскового нальоту в них поки немає. Ці личинки можуть розноситися вітром з однієї квітки на іншу. Переносяться вони і випадково приклеюючи до тварин або людей. Через 1-1,5 місяця личинки стають дорослими червецами. Цей шкідник висмоктує з рослини всі соки, рослина гине. На виділеннях, які залишають після себе червці, розмножуються сажисті грибки. Листя рослини стають жовтими і обпадають.

Якщо поразка легке, слід протерти квітка ватним тампоном або губкою, попередньо змоченою в гасі, мильному розчині, горілці або спирті. Якщо поразка серйозне, то рослину обприскують системними інсектицидами, такими як карбофос, актара, актеллик.

 

 

Інші публікації

Корисні поради по догляду за рослинами
Шкідники рослин
Рослини та медицина
© 2009–2019 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів