Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Корисне / Павутинні кліщі

Павутинні кліщі

Червоний павутинний кліщ - це серйозний шкідник кімнатних рослин майже всіх видів. Кліщі ці крихітні, побачити їх неозброєним поглядом складно - довжина тіла самки 0,5 мм, самця - 0,3 мм. Самці червоних павутинних кліщів яскраво-червоні. Самки - пурпурово-червоні. З підвищенням у кімнаті температури кліщі розмножуються швидше. Широко поширений і звичайний павутинний кліщ, атлантичний павутинний кліщ.

Кліщі атакують листя рослин з двох сторін, селяться на гілках і пагонах, якщо кліщів дуже багато, тобто є ураження серйозне, то кліщі можуть знаходитися навіть на плодах. Рослини, уражені кліщем, мають блідо-жовте забарвлення. На стеблинках, а також на листках рослин можна побачити тонку напівпрозору павутинку. Листя пошкоджуються спочатку місцями, це відбувається від того, що кліщі висмоктують клітинний сік, проте потім плями стають все більше і більше. Листя опадає, рослина слабшає, плодоношення зменшується. Якщо в приміщенні сухе повітря, то кліщі будуть себе краще відчувати. Кліщі можуть впадати у сплячку при виникненні несприятливих умов. Цей стан називається діапаузи. Коли умови змінюються в кращу сторону, кліщі виходять зі своїх сховищ і активно розмножуються. Для профілактики появи кліщів рекомендується підтримувати в приміщенні високу вологість повітря. Для профілактики рекомендується видаляти старе листя з рослин і зів'ялі квіти. Рослина потрібно періодично протирати вологою губкою або обприскувати чистою водою.

Якщо рослина уражена кліщем несильно, боротися можна з допомогою мильного розчину - їм протирають листочки з обох сторін, а також стебла. Інсектициди використовують при більш сильному забрудненні - сірка, неорон, Фуфа, фітоверм, агравертін, актеллик.

 

 

Інші публікації

Корисні поради по догляду за рослинами
Шкідники рослин
Рослини та медицина
© 2009–2021 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів