Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 

Трипс

Псують рослини і дорослі комахи, і розвинулися з яєць личинки. Дорослий шкідник має вузьке і плоске, 1-1,5 мм у довжину. Колір тіла коричневий або чорний, черевце червонувате або жовте. Комаха має дві пари крил. Тіло у личинок цього шкідника жовте. Яйця світлі і прозорі. Важливий фактор для життєдіяльності трипсів - низька вологість повітря і висока температура. У квартирі трипс може псувати рослини круглий рік.

Від життєдіяльності шкідника страждають в основному листя. Трипс відкладає на нижній стороні листа рослини численні колонії, а на верхній стороні видно білясті точки. Верхня сторона ураженого трипсом листа перетворюється в сірувато-коричневе, що має сріблястий блиск. Квітки рослини, ураженого шкідником, покриваються непривабливими плямами, після цього деформуються.

Висока вологість повітря і періодичний огляд рослини - методи профілактики. Пастки для літаючих комах, клейкі стрічки для мух - хороший спосіб боротьби з цим шкідником. Уражена рослина потрібно обприскати хімікатами, при необхідності повторити. Застосовувати можна Інта-вир, фітоверм, актеллик, децис, агравертін, карбофос.

 

 

Інші публікації

Корисні поради по догляду за рослинами
Шкідники рослин
Рослини та медицина
© 2009–2019 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів