Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Корисне / Кореневі кліщі

Кореневі кліщі

До цих паразитів відносять відразу кілька видів кліщів. Всіх цих комах об'єднує те, що вони харчуються корінням рослин. Найбільш часто зустрічаються цибулинний кліщ і цибулинний кореневої кліщ. Нападають ці кліщі головним чином на цибулинні рослини, такі як тюльпани, гладіолуси, орхідеї та ін Розміри цих кліщів крихітні, так, цибулинний кореневої кліщ довжиною не більше 0,5 - 1 мм, у нього чотири пари ніг і широке тіло овальної форми, колір - світло-жовтий.

Цибулинний кліщ трохи більше за розміром - до 1,5 мм. Тіло в нього овальне, і лише дві пари ніг. Шкідники вигризають тканини цибулини рослини і після відкладають там свої яйця. Кладка вражає розмірами - приблизно 300 яєць від кожної самки. З плином часу кліщі з'їдають всю цибулину. Від цибулини залишається лише біла потерть, а кліщів можна помітити неозброєним оком. Активно розмножуються кліщі при температурі від 10 до 25 ° С, якщо температура повітря падає, кліщі впадають у стан діапаузи - сплячку. Найкраще розмножуються паразити при високій вологості повітря.

 Зберігання бульб, коренеплодів і цибулин в прохолодному сухому приміщенні - серйозна міра профілактики.

Перед тим, як саджати рослину - огляньте цибулини. Якщо побачили поразка - витримайте в розчині системного інсектициду або полийте ним рослину. Підійдуть такі препарати як неорон, Аполло, актеллик.

 

 

Інші публікації

Корисні поради по догляду за рослинами
Шкідники рослин
Рослини та медицина
© 2009–2019 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів