Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Корисне / Рослини під час вашої відпустки

Рослини під час вашої відпустки

Відлучатися з дому на деякий час, залишаючи квіти і навіть тварин доводилося, напевно, кожному. За час своєї відсутності ми переживаємо за своїх улюбленців - як же вони без нагляду. Кожен шукає свій вихід із ситуації, в залежності від термінів відрядження або відпустки. Хтось залишить ключі від квартири сусідці або родичам з наказом вчасно полити, але багато хто не має такої можливості або просто не довіряють у такому делікатному питанні не досвідченій людині.

Все більше і більше придумується способів автополиву, у великому квітковому магазині можна навіть придбати спеціальні пристосування і цілі системи для забезпечення рослин водою. Багато любителів кімнатних рослин, яким доводиться досить часто покидати дім на кілька днів, вирішують проблему радикально - переходять на вирощування на гідропоніці, що значно полегшує завдання (але не позбавляє проблем звільнення взагалі).

Якщо говорити про рослинах посаджених у грунт то є кілька способів, щоб забезпечити рослини водою:

Спосіб перший - Рослини рясно поливають, так щоб земляний кому повністю просочився водою. Якщо горщики глиняні, то кожен горщик бажано обернути мохом, який також грунтовно зволожують. Можна так само помістити глиняний горщик у пластмасовий, більшого розміру, а простір між стінками горщика засипати змоченим керамзитом. У пластмасових горщиках грунт зверху прикривається вологим мохом або керамзитом. Политі рослини ставляться на піддони або в широкі тази з водою, без блюдечок, так, щоб нижня частина горщика опинилася у воді. Рослини, які категорично не переносять коли 'ноги у воді' - залишають на блюдечках, а стєкшіє після поливу воду зливають. Такий спосіб дієвий, якщо рослини залишаються на 7-10 днів і якщо рослин багато.

Спосіб другий - Стане в нагоді у разі, якщо рослин не багато, а також, якщо рослини дуже чутливі до зайвої вологості (як грунту, так і повітря). Рослина поливають, так щоб земляний кому просочився водою. Береться пластикова пляшка з водою і тонкої в'язальної спицею (або навпаки товстою голкою, можна і шилом), нагрітою на вогні, в пробці роблять отвір, потім такий самий отвір потрібно зробити і на дні пляшки. Пляшка закопується у горщик з рослиною шийкою вниз на глибину 2-3 см. Вода, витікаючи по краплях зволожує грунт. Тут є дуже важливий момент - треба заздалегідь потренуватися на пляшках в розмірах отворів. Адже може вийти так, що вода витікатиме занадто повільно, або навпаки дуже швидко. Краще всього за деякий час до від'їзду спробувати такий метод на горщику без рослини, заповненим сухою землею. Спостерігаючи протягом кількох днів як грунт наповнюється вологою, ви визначите для себе - підходить такий отвір в пляшці або доведеться його змінити. Коли ви зумієте оптимально 'налаштувати пляшку' - то проблема поливу під час вашої відсутності буде вирішено раз і назавжди. Тривалість такого поливу залежить від розміру пляшки.

Спосіб третій - З бинта або смужки тканини скручується гніт один кінець якого кладеться на поверхню землі в горщику, а інший опускається в ємність у водою, яка повинна розташовуватися вище горщика. Тут слід передбачити кількість гнотиком на певний розмір горщика. Так для горщика діаметром 10 см достатньо одного гнотиком, а на горщик діаметром 25-30 см знадобитися 3-4 гнотиком для достатнього постачання водою. Такий спосіб дієвий, якщо рослини залишаються на 7-10 днів.

Спосіб четвертий - Якщо ваші рослини вирощуються в горщиках з хорошими дренажними отворами на денцях, то вам підійде і цей спосіб. На стіл стелиться клейонка (щоб не зіпсувати меблі), на неї - широку смугу будь-якої щільної вовняної тканини (сукно, фетр, старе дитяче ковдрочку, складений у декілька шарів ватин і т.п.), попередньо змоченою у воді. На тканину ставляться горщики з уже политими рослинами (природно без блюдечок). Кінець тканини повинен звисати зі столу і опускатися у велику ємність з водою, поставлену трохи-трохи нижче рівня столу з рослинами. Тканина перебувати весь час у вологому стані і рослини отримують воду через дренажні отвори горщика. Цей спосіб дієвий, якщо рослини залишаються на 10-20 днів.

Спосіб п'ятий - Якщо ви їдете не на 7-10 днів, а на 3-4 тижні, та ще й не по одному разу на рік, то доцільно буде придбати систему автополиву. Зараз вони продаються в будь-якому великому місті і являють собою ємність з водою, набір тонких трубочок і програмне керування, що забезпечує включення подачі води через певні проміжки часу, наприклад 2 рази на день.

 

ремонт электрошокеров Киев
 

Інші публікації

Корисні поради по догляду за рослинами
Шкідники рослин
Рослини та медицина
© 2009–2019 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів