Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Корисне / Вологість повітря для рослин

Вологість повітря для рослин

Дуже важливо підтримувати в приміщенні необхідну для рослини вологість повітря. Деякі рослини, наприклад аспарагус, ніколи не зацвітуть в приміщенні з сухим повітрям, навіть якщо його поливають так, як потрібно. Занадто низька вологість повітря викликає опадання пагонів і бутонів, уповільнює ріст рослини.

Вологість повітря в кімнаті можна підтримувати різними способами. У першу чергу це обприскування. У період зростання більшість рослин обприскують щодня вранці і ввечері. Не можна обприскувати рослину на сонці, тому що можна викликати опіки листя. Обережно обприскують або не обприскують взагалі (застосовують інші способи зволоження повітря) рослини з стеблеоб'емлющіе листям (застій води може викликати загнивання), рослини з оксамитовий листям (глоксинії, фіалки).

Підвищити вологість повітря в приміщенні допоможуть широкі ємності з водою. Можна підвищувати вологість повітря, обклавши землю в горщику мохом і підтримуючи його у вологому стані. Правда, мох, швидше за все, доведеться періодично міняти, а так само піднімати і перевіряти стан землі під ним. Інакше якщо грунт буде сильно зволожена, можуть завестися комахи, які в моху не помітні, але можуть завдати істотної шкоди.

Однак слід пам'ятати, що зайве вологе повітря може бути також шкідливий для рослин, як і сухою. При дуже високій вологості можуть з'являтися плями гнили на листках, квітках або стеблах.

Вода для обприскування повинна бути м'якою і теплою. Жорстка вода, що містить солі, може залишити на листі розлучення. А від холодної води потрапила на листя, на особливо чутливих рослинах можуть залишитися жовті або бурі плями.

Коли рослині обов'язково потрібно вологе повітря, зазвичай даються конкретні рекомендації - помістити горщик з рослиною на піддон з водою, мокрою галькою або торфом. Але для більшості рослин даються такі рекомендації - часте обприскування, регулярне обприскування або періодичне обприскування. Часте обприскування і регулярне - це одне і теж, мається на увазі обприскування вранці і ввечері. Періодичне обприскування увазі обприскування хоча б один раз на день, або через два дні, це стосується, як правило, до тих рослин, які не вимагають вологого повітря і періодичне обприскування грає скоріше гігієнічну роль або освіження рослини, ніж підвищення вологості. Якщо рослина не потребує обприскуванні, то його можна не обприскувати, але якщо вже обприскуються поруч стоять рослини, то і йому шкоди не буде. Якщо ж рослина не переносить обприскування, то не ставте його поруч з тими рослинами, які будете обприскувати, щоб вода не потрапила на нього. У крайньому випадку, обприскується повітря біля таких рослин і то з дуже дрібного пульверизатора.

 

 

Інші публікації

Корисні поради по догляду за рослинами
Шкідники рослин
Рослини та медицина
© 2009–2021 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів