Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Корисне / Свіже повітря для рослин і його значення

Свіже повітря для рослин і його значення

Умови, необхідні для життєдіяльності росту рослин, повинні забезпечувати рослинам дихання - обмін тканинами рослин кисню повітря і вуглекислоти.

Навколишній нас, а значить і рослини, повітря, складається на 4 / 5 з азоту і приблизно на 1 / 5 з кисню. Крім цих газів повітря містить водяні пари і пил. Іноді в повітрі можуть міститися і шкідливі гази, як для людини, так і для рослин, наприклад, сірчистий газ та ін

Рослини на 45% складаються з вуглецю (від сухої маси), а джерелом надходження вуглецю в тканини рослини служить вуглекислота повітря і незначною мірою вуглекислота з грунту. Вуглекислота засвоюється рослинами в процесі фотосинтезу, при цьому створюються складні органічні речовини (вуглеводи, білки, жири і т.д.), з яких рослина будує свої тканини і органи. Процес фотосинтезу протікає в тканинах рослин тільки в денні години. При цьому фотосинтез протікає більше в листі рослин.

Кисень необхідний рослини для дихання. У процесі дихання органічні речовини створені при фотосинтезі розпадаються. Дихання рослини відбувається постійно, не залежно від часу доби. У процесі дихання виділяється вуглекислий газ, вода і деяку кількість енергії. Процес дихання властивий для всіх частин рослини, проте в різному ступені. Наприклад, квіти дихають сильніше, ніж листя, а листя сильніше, ніж стебла.

Процеси фотосинтезу і дихання багато в чому залежать від інтенсивності освітлення. При досить хорошому освітленні процес фотосинтезу переважає над диханням, і рослина добре росте і розвивається. При зниженні освітленості процес дихання, переважає над процесом фотосинтезу, при цьому він супроводжується втратою органічних речовин. Таке часто трапляється в зимовий час, коли рослині не достатньо світла, воно погано або зовсім не росте. Якщо дрібніють і витягуються листя, то говорять, що рослина 'голодує'. При цьому кореневі підживлення не принесуть ні чого крім шкоди, так як (це було сказано вище) вуглекислота повинна засвоюватися листям. Тому рослини просто переставляють ближче до світла.

 

 

Інші публікації

Корисні поради по догляду за рослинами
Шкідники рослин
Рослини та медицина
© 2009–2019 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів