Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Корисне / Методи поливу рослин

Методи поливу рослин

Частота поливу визначається станом рослини і зовнішніми умовами (тепло, вологість грунту та повітря, інтенсивність освітлення і т.д.). Земля в горщиках повинна, як правило, знаходитися в помірно вологому стані. Не можна допускати різких переходів від нестачі вологи до її надлишку. Це означає, що полив повинен бути регулярним і рівномірним.

Потреба рослин у воді визначається їх специфічними особливостями: будовою надземних органів, потужністю кореневої системи і т.д. Наприклад, рослини з соковитими, м’ясистими листям (такі як агава, алое і т.п.) менше потребують води, ніж рослини з великими листками, які іноді потрібно поливати два рази на день. Для цибулинних рослин шкідливий надлишок вологи. Найкраще поливати їх, направляючи струмінь води не на цибулину, а ближче до стінок горщика, або поливати з піддону.

Є рослини, які дуже чутливі до нестачі вологи, такі, як араукарія. Коли її гілочки починають звисати, то ніяка поливання вже не допоможе.

Взимку, в період спокою ріст рослин сповільнюється або припиняється, у цей час рослини менше потребують води і поливають їх набагато рідше, іноді до 2-3 разів на місяць. Навпаки, навесні і влітку, коли у рослини період росту і цвітіння полив потрібен частіше, іноді до 2-3 на тиждень. При незначній пересушуванні молоді пагони, бутони і квітки можуть постраждати. Більше або менше поливати рослини, залежить від багатьох факторів.

 

 

Інші публікації

Корисні поради по догляду за рослинами
Шкідники рослин
Рослини та медицина
© 2009–2021 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів