Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Корисне / Помилки в догляді за рослинами

Помилки в догляді за рослинами

Недолік світла, відсутність свіжого повітря, надмірна його сухість, протяг, різкий перепад температури, пересушування грунту або надмірний полив, недолік або надлишок поживних речовин - все це призводить до пригнічення рослин, викликає не тільки їх хворобливий стан, але і створює сприятливі умови для шкідників і хвороб рослин.

Дуже часто, в основному від початківців квіткарів, можна почути питання: 'У мене невідомо від чого гине квітка, що робити?'. Якщо зовсім незрозуміло, в чому справа, значить треба розбиратися по порядку.

Зазвичай рослини в’януть по одній з трьох причин:

перезволоження грунту, пересушування грунту, ураження шкідниками чи хворобами.

Визначити була рослина пересушена або залито, можна в першу чергу за станом земляного кома (див. нижче).

Шкідників або хвороби, загалом, теж можна виявити, приклавши певні зусилля (див. шкідники).

Якщо грунт не здається ні занадто сухою, ні занадто вологою, шкідники не виявлені, то доведеться вийняти рослину з горщика і оглянути коріння (шкідники можуть бути і на коренях). Якщо при огляді виявиться, що здорові коріння рослини заповнюють весь земляний кому, то значить пригнічений стан пов’язаний з недостатністю харчування, рослину слід пересадити у великі горщики, зі свіжою землею. Якщо виявиться, що коріння мляві або починають загнивати, то знову таки необхідно пересадити рослину, видаливши уражені ділянки коренів. При огляді земляного кома може виявитися, що він пересушений, в цьому випадку треба вжити заходів по рівномірному зволоженню рослини.

Коли земляний кому й коріння в порядку, то причину слід шукати у браку світла або сухості повітря. У першому випадку рослину слід перемістити ближче до світла, у другому проводити регулярне обприскування, і крім цього, взимку батареї центрального опалення завішуйте вологими рушниками.

Нарешті необхідно звернути на зовнішній вигляд рослини. Чи не є причиною пригніченого стану забруднення листя, наприклад пилом, в результаті чого порушуються процеси дихання.

У деяких квіткарів є гарна звичка раз на тиждень (або хоча б на місяць) влаштовувати рослинам купання під душем. Ще краще при цьому обтирати листя м’якою губкою. Така процедура дуже благотворно позначається на стані кімнатних квітів.

Щоб запобігти появі трипса, павутинного кліща, всіляких червців, попелиць, а також хвороботворних грибків, потрібно не лише частіше обмивати або купати рослини, а й періодично вживати для обмивання настій перської ромашки (піретрум) або тютюну.

Засохлі, мляві листя треба видаляти, тому що вони найчастіше стають притулком для всіляких паразитів. Необхідно тримати в чистоті і горщики, знімати пил і нальоти цвілі, перевіряти, не закупорені чи водосточное отвір.

Землю в горщиках необхідно регулярно прорихлять, обережно, намагаючись не пошкодити коріння. Пророслі бур’яни видаляти.

 

 

Інші публікації

Корисні поради по догляду за рослинами
Шкідники рослин
Рослини та медицина
© 2009–2019 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів