Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Корисне / Пересадка рослин

Пересадка рослин

При правильному догляді багато рослин можуть жити у нас досить довго. Щоб це стало можливим, через певні проміжки часу їх необхідно пересаджувати в більший за розміром горщик зі свіжою землею.

Як правильно пересадити рослину

Все необхідне для пересадки рослин.

Більшість багаторічних рослин потребує пересадки раз на рік або раз на два роки; деякі медленнорастущие рослини досить пересаджувати раз на три роки.

Кращий час для пересадки - весна, тоді пересаджене рослина отримає достатньо тепла і світла. З цього правила слід зробити виняток для рослин, що цвітуть навесні, як, наприклад, азалії та камелії. Інакше бутони і квіти можуть впасти. Як же дізнатися, чи потребує рослина пересадки? Перш за все, подивіться, чи вистачає йому землі.

Якщо, вийнявши рослина з горщика, Ви виявите, що земляний кому тісно обплетений корінням, а землі майже не видно, значить, пересадка необхідна. Рослини з міцними м'ясистими корінням можуть навіть самі злегка піднятися над занадто тісним горщиком.

У цьому випадку при догляді за рослиною навряд чи можна обмежитися поливом і підживлення. Якщо його не пересадити в більший горщик зі свіжою землею, рано чи пізно воно перестане рости.

Пересадка буває, необхідна і тому, що з часом склад і структура грунту погіршуються: руйнуються капіляри, які проводять повітря, накопичується надлишок мінеральних речовин, який шкідливий для рослини: утворюється білий наліт на поверхні грунту.

Перед пересадкою як слід полийте рослина, краще всього за день до цього занурте горщик у відро з водою. Вийнявши рослина з горщика, обтрусіть непотрібну землю і по можливості видаліть відмерлі або загнили коріння. Діаметр нового горщика повинен бути на 2-3 см більше попереднього.

Покладіть на дно кілька глиняних черепків або дрібних камінчиків, щоб дренажний отвір не забивалися землею, насипте трохи землі і помістіть рослина в новий горщик так, щоб воно знаходилося приблизно на такій же глибині, що і раніше.

Пересадка: крок за кроком.

1. і 2. Після того як земляний кому як слід просочиться вологою, вийміть рослина з горщика. Якщо відразу це не виходить, постукайте злегка краєм горщика по столу. 3. Покладіть на дно горщика, більшого за розміром, кілька глиняних черепків, зверху насипте дренажний шар, а потім трохи землі. Помістіть в горщик рослина і заповніть його свіжою землею, злегка приминаючи її. Рослина має знаходитися на такій же глибині, що і раніше. Шар грунту повинен не доходити до краю горщика приблизно на один сантиметр.

Наповніть горщик свіжою землею, злегка ущільнюючи її, приблизно на 1 см не доходячи до краю горщика. Наостанок рясно полийте грунт, щоб вона трохи осіла і заповнила всі порожнечі. У наступні три-чотири тижні поливайте рослину не дуже сильно і не підживлюйте. Більшість рослин у цей період майже не утворюють нового листя. Після появи молодих пагонів можна відновити регулярну підживлення рослини.

Вибір горщика: пластик або кераміка?

Горщики в основному виготовляють з глини або пластику. У кожного з цих матеріалів є свої переваги і недоліки. Так що вибір горщика залежить від кожного конкретного випадку. Багато хто віддає перевагу не б'ються пластикові горщики перш за все тому, що вони легкі. Дуже зручно використовувати їх для рослин, підвішених у квітковому вікні. На противагу їм глиняні горщики важче і стійкіше, і великі рослини краще висаджувати саме в них. Рослини в глиняних горщиках поливають рясніше, так як пориста глина дозволяє випаровуватися зайвій волозі. У пластикових горщиках волога зберігається значно довше, однак при цьому виникає небезпека перезволоження грунту.

Вибір землі

Наша порада: Якщо ви не хочете більше пересаджувати яке-небудь велике рослина, можна забезпечити його свіжою землею, просто видаливши верхній шар грунту. Однак робити це треба якомога акуратніше, щоб не пошкодити коріння.

Вже кілька десятиліть для вирощування декоративних рослин використовують суміші на основі торфу. Їх властивості майже не міняються, вони пухкі і містять достатньо поживних речовин, необхідних рослинам.

У квіткових магазинах продаються суміші на основі торфу з додаванням вапна. До їх складу можуть входити також хлопкомінеральная вата або полістироловий крихта, завдяки яким підвищується здатність грунту утримувати вологу і пропускати повітря. Так як в домашніх умовах потрібно зазвичай не дуже велика кількість грунту, навряд чи має сенс готувати її самостійно. Набагато простіше придбати упаковку з готовою сумішшю, яку можна знайти в будь-якому спеціалізованому магазині. Ви можете також зробити вибір між грунтом, що містить дернову землю, і сумішами на основі торфу. Залежно від кількості мінеральних речовин у грунті, вона придатна для висівання, для молодих або дорослих рослин.

Існують також спеціальні суміші, призначені для рослин, які пред'являють свої особливі вимоги до складу грунту. Так, суміш для кактусів містить більше піску, грунт для орхідей - легша і пухка, азаліям потрібні суміші з підвищеним рівнем кислотності. Так як запаси торфу в природі обмежені, то вже давно йдуть пошуки субстрату, здатного його замінити. У якості такого успішно виступає, наприклад, субстрат з подрібненої кори дерев. Останнім часом у продажу з'явилися також компостні суміші.

 

 

Інші публікації

Корисні поради по догляду за рослинами
Шкідники рослин
Рослини та медицина
© 2009–2021 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів