Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 

Крохмаль

Крохмаль

Крохмаль, як правило, відкладається в бульбах, насінні, корі, деревині і серцевині стебла і кореня.

За хімічним складом крохмаль належить до групи вуглеводів, які називаються полісахаридами і так само, як і целюлоза, мають спільну формулу (С6Н10О5). Крохмаль на відміну від целюлози, від розчину йоду забарвлюється в синій і фіолетовий колір. У воді крохмаль не розчиняється, а від гарячої води перетворюється в клейстер. При дії ферменту птіаліну, що є в слині людини (і тварин), а також від ферменту діастазу,, який міститься в рослинах, крохмаль перетворюється в цукор. Це перетворення постійно відбувається в листках, де первинний крохмаль, що виникає в процесі фотосинтезу в хлоропластах, обсахарюється і таким шляхом видаляється і переноситься в інші органи. З припливного цукру в запасальних органах виникає вторинний крохмаль. Уже зазначалось, що утворювачами вторинного крохмалю є лейкопласти.

Крохмаль — тверда поживна речовина, що утворюється з глюкози і має здатність знову перетворюватися в легкорозчинний цукор. Первинний крохмаль виникає в хлоропластах в результаті фотосинтезу. За сприятливих умов він швидко заповнює собою хлоропласти і під дією ферментів переходить в глюкозу. У флоемі листка з глюкози утворюється сахароза, яка по провідних тканинах пересувається в інші органи (стебло, корені, плоди) і в них частково переходить у вторинний запасний крохмаль, що утворюється в лейкопластах.

________________________________________

На рис.:

Крохмальні зерна

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів