Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «К» / Клітинний сік (Фітонциди)

Клітинний сік (Фітонциди)

Клітинний сік містить в собі ще багато інших речовин. Вкажемо на фітонциди, тобто на леткі речовини, що оберігають рослини від багатьох захворювань. Речовини ці поширені в рослинах і, будучи нешкідливими для одних бактерій, часто мають згубним дію відносно інших.

Хрін, цибулю, часник, гірчиця, черемха, томат, червоний перець і інші рослини містять фітонциди, що захищають їх від бактерій і тварин. Різні отрути — алкалоїди — відіграють таку ж роль.

Отже, ми бачимо, що склад клітинного соку дуже складний, а тому і роль його в життя рослин різноманітна. У ньому знаходиться вода, без якої життя неможливе, в ньому зосереджені потрібні рослині мінеральні солі і рідкі живильні запасні речовини — цукор і інулін, в ньому перебувають захисні від шкідників рослин отрути (алкалоїди, фітонциди та інші речовини). Крім того, клітинний сік створює напружене, так зване тургорное стан клітин і всього рослини.

Завдяки клітинному соку клітини смокчуть воду з навколишнього середовища. Коріння рослин поглинають воду і мінеральну поживу з грунту, з грунтового розчину.

Концентрація розчинених у клітинах речовин більше концентрації речовин грунтового розчину, це і тягне за собою надходження води в клітину, тому що вода завжди спрямовується в бік більшої концентрації солей. Під тургором клітин мається на увазі внутрішньоклітинний тиск, що розвивається внаслідок насасиваніі клітиною води, яка тисне на протоплазму, а остання на оболонку.

Іншими словами, тургором клітин називається той тиск, який відчуває на собі клітинна оболонка внаслідок надходження води в клітину.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів