Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «Х» / Хвойні рослини

Хвойні рослини

Найбільший порядок хвойних рослин включає в себе родини тисових, кипарисових, соснових та ін. Всього зустрічається понад 400 видів хвойних рослин.

До порядку хвойних належать кущі і дерева, що досягають іноді величезних розмірів, наприклад мамонтове дерево завтовшки до 20 м і заввишки 150 м. Потовщується стовбур хвойних завдяки камбію. Деревина в головній своїй масі складається з трахеїд із обведеними порами. Листки — хвоя; вона має голкавидну або лускату форму. Хвойні бувають однодомні або рідше дводомні рослини. Жіночі шишки (за винятком тисових) складаються з покривних і насіяних лусок, що сидять спірально на осі. На насінній лусці містяться макроспо-рангії (насінні зачатки), що сидять відкрито, як в усіх голонасінних рослин. Чоловічі квітки містять 'багато легких пилкових зерен, що розносяться вітром. Сперматозоїдів у хвойних немає; запліднення відбувається з допомогою пилкової трубки; по якій просуваються чоловічі статеві клітини — спермії.

До родини кипарисових належить яловець звичайний — кущ північних лісів з голчастими листками, зібраними по три в кільця, з чорними м'ясистими шишками — «ягодами», яловець козацький, кипарис, туя та ін.

До хвойних належать з родини ялинових, або соснових: ялина звичайна, ялиця сибірська, модрина європейська, сосна звичайна та ін.

 

 
© 2009–2019 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів