Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «Г» / Гарбуз окічобі

Гарбуз окічобі

Гарбуз окічобі

Гарбуз окічобі (Cucurbita okeecbobeensis)

Це велика багаторічна ліана росте у  вологих тропічних лісах Південної Флориди, по березі озера Окічобі. Її гнучке стебло, що досягає 50-метрової довжини, вповзає на високі дерева і розпластується поверх їх крон, виносячи свої жовті квітки і лопатеві листя до сонячного світла.

Великі квітки цього гарбуза, що утворюють глибоку чашу, майже не пропускають всередину зовнішнього холоду. Комахи ці квіти часто використовують як притулок для ночівлі. Вилітаючи вранці, вони переносять пилок, що прилип до них, на інші рослини.

Відомий знавець Л. Бейлі називав гарбузи чудесами з чудес. І звичайно, не тільки за гігантські 100-кілограмові плоди. Але, напевно, і за швидкість росту, і за чіпкість, за спритність. А також за любов до тінистих місцях. Справжню дерев’янисту гарбуз-ліану вдалося виявити тільки 50 років тому.

Знайшов її ботанік Г. Смолл біля озера Окічобі у Флориді. Можливо, окічобський гарбуз і не дожив би до наших днів, але, на щастя для нього, місцевість, що оточувала озеро в ті роки, була настільки глухою та заболоченою, що ніхто не наважився туди проникнути.

В ті роки це був єдиний природний гарбузовий заповідник, який ніким не охоронявся і був зовсім недоступний для людей. А болота осушили вже пізніше.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів