Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «Г» / Гречкові (родина)

Гречкові (родина)

Гречкові (родина)

Клас — дводольні рослини

Частіше трав’янисті рослини з черговими листками, прилистки яких зростаються й утворюють тонку плівку — піхву, що обхоплює вузлувате стебло.

Квітки частіше двостатеві, правильні, складаються з простої віночковидної або чашечковидної оцвітини з 5—6 частками.

Тичинок від трьох до дев’яти. Маточка одна, зав’язь одногнізда, верхня, з 2—3 стовпчиками, які мають головчасті або китицевидні приймочки.

Плід — дво-, тригранний горіх або сім’янка; насіння з борошнистим ендоспермом. До родини входить близько 750 видів, поширених по всій земній кулі.

Вздовж доріг, по дворах, вигонах, берегах рік і т. д. постійно зустрічається звичайний спориш, або пташина гречка — дрібна рослина, яка добре переносить витоптування.

У посівах бур’янами є гірчак повстяний, гірчак лляний і витка гречка березковидна. Остання має виткі стебла заввишки від 10 до 100 см.

На вогких місцях росте водяний перець— однорічна рослина, отруйна, із смаком перцю; використовується як лікарська, кровоспинна. Декоративне значення має гречка сахалінська — висока багаторічна рослина, яка швидко відростає від кореневищ.

На луках росте гірчак — ракові шийки — багаторічна рослина з могутнім, червоподібно зігнутим кореневищем і різні щавелі, наприклад кінський щавель, щавель горобиний, щавель кислий. Щавелі ростуть на луках і свідчать про надмірну кислотність грунту, який потребує вапнування. Щавель горобиний і дуже засмічує посіви і парові поля. Крім насіння, щавель розмножується кореневими паростками.

У пустелях Середньої Азії величезне значення має джузгун, який служить для укріплення сипучих пісків. Це кущ, що легко укорінюється і поширюється завдяки численним плодам, щетинисті придатки яких сприяють перекочуванню їх по піску.

З овочевих рослин до гречкових належить ревінь— великий багаторічник з товстими дудчастими стеблами і великими листками, їх черешки вживають у їжу і в медицині.

 

 
© 2009–2021 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів