Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 

Фітофтора

Фітофтора — гриб-паразит, особливо небезпечний у вологі роки. На листках картоплі без будь-якої видимої причини спочатку з'являються бурі плями, а потім все картоплиння починає гнити. Щоб відрізнити картопляну гниль від інших хвороб, треба взяти побурілий листок і накрити його ковпаком. Другого дня на зараженому місці на нижній поверхні листка з'являється білий павутинистий наліт — «плісень»; якщо ж плісень не з'явиться, це означає, що причина побуріння листків інша.

Міцелій гриба гніздиться в тканині листка і крізь продихи випускає нитки. На кінцях ниток з'являються численні спори, тобто клітини, що відділяються від ниток.

За допомогою спор хвороба переходить з листка на листок, з рослини на рослину і швидко розповсюджується по всьому полі.

В дощову нагоду замість повітряних спор розвиваються зооспорангії, з яких виходять рухливі спори — зооспори з джгутиками. Вони також є поширювачами хвороби.

Разом з дощовими струмочками рухливі спори проникають в землю і відбувається загнивання молодих бульб картоплі. Заражена картопля продовжує гнити і в місцях зберігання. Для боротьби з фітофторою впроваджують стійкі проти хвороби сорти картоплі. Перед садінням пров'ялюють бульби на сонці.

Картоплю зберігають при температурі не вище 3—5°. Навесні і восени сховища очищають і старанно дезинфікують. При збиранні врожаю не можна накривати купи картоплі картоплинням.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів