Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «Ф» / Фотосинтез (Данні Тімірязєва)

Фотосинтез (Данні Тімірязєва)

Тімірязєв вивчив енергетичну сторону процесу фотосинтезу. Особливо докладно він вивчив спектр поглинання хлорофілу і показав, що червоні, фіолетові промені сонячного світла грають найважливішу роль в процесі фотосинтезу, так як вони перш за все поглинаються хлорофілом.

У тому, що в процесі фотосинтезу світло грає найважливішу роль, ми можемо переконатися на наступному досліді. Витримаємо рослина з листям, наприклад буряк, в темряві протягом 2-3 днів. За цей час листя буряка обескрахмалятся, тобто раніше утворився в хлоропластах первинний крохмаль перетвориться на цукор і зникне з них.

Тепер ми сховались частина одного аркуша чорним папером (зверху і знизу) і піддамо рослина дії променів сонця (або сильної електричної лампи) протягом 4-5 годин. За цей час у хлоропластах знову виникне первинний крохмаль. Зріжемо лист і опрацюємо його спиртом і йодом.

У тих місцях, де на лист падало світло, буде ясно помітно почорніння, бо йод пофарбував крохмаль, а ті місця, на які світло не падало, залишаться світлими, так як без світла фотосинтезу не відбувається.

У тому, що при фотосинтезі виділяється кисень, можна легко переконатися, спостерігаючи за водними рослинами, наприклад за гілочками Елоді, зануреними у воду, в якій є вуглекислота. На яскравому світлі з пошкоджених місць виділяються бульбашки газу. Якщо його зібрати в пробірку і опустити туди тліючу лучинку, то остання яскраво спалахне, так як в кисні відбувається посилене горіння.

 

 
© 2009–2021 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів