Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 

Фотосинтез

Сутність процесу фотосинтезу, що відбувається на світлі в зеленому листі, полягає в наступному. З повітря в листя через численні продихи надходить вуглекислий газ. У повітрі його знаходиться відносно незначна кількість (близько 0,03% за вагою), але в шарі повітря висотою 100 м над площею 1 га його є все ж більше півтонни.

Ми знаємо, що гази мають летючість і здатністю швидко розповсюджуватися шляхом дифузії. Наприклад, запах ефіру відчувається в іншому кінці кімнати вже через кілька секунд, після того як наллємо кілька крапель його на блюдце. Вуглекислий газ проникає через розкриті продихи в міжклітинні простори губчастої та столбчатой ​​тканини аркуша, а потім, розчиняючись у воді, що просочує клітинні оболонки, поступає всередину клітин до хлоропластам, де він безупинно витрачається на освіту цукру та первинного крохмалю.

З давніх часів вважалося, що вуглекислий газ надходить до рослини тільки з повітря. Але радянські вчені в останні роки довели, що в процесі фотосинтезу бере участь також вуглекислота, притікає в листя з коріння, в які вона надходить з грунту.

Крім вуглекислого газу, для фотосинтезу потрібна ще вода (з мінеральними речовинами), яка доставляється в клітини листа спершу по проводять судинах, а потім шляхом осмосу через клітинні оболонки. Розчин вуглекислого газу у воді може перетворитися на високоцінні органічна речовина тільки за допомогою енергії сонячних променів або світлових променів від штучного джерела світла.

6 частинок вуглекислого газу + 6 частинок води + 674 великих калорії дають одну частку цукру (глюкози) +6 частинок кисню. Цукор з допомогою ферменту діастази легко перетворюється на крохмаль.

Отже, основними умовами, необхідними для фотосинтезу, є зелені хлоропласта в клітинах, білкова основа яких просякнута хлорофілом вуглекислий газ, вода і енергія сонячних променів.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів