Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «Ф» / Фотосинтез (Відкриття)

Фотосинтез (Відкриття)

Фотосинтез був відкритий у другій половині XVIII століття, але і до теперішнього часу не вдалося вивчити всі деталі цього складного процесу, хоча є декілька складних теорій, які роз'яснюють його. Зараз доводиться, що відбувається розпад води на водень і кисень.

Водень приєднується до вуглекислоті, і шляхом складних перетворень, в яких хлорофіл бере діяльну участь, виходять цукор і крохмаль. Кисень при цьому виділяється назовні і збагачує повітря.

Промениста енергія сонця, перетворюючись на хімічну, витрачається на розкладання води і на процеси створення вуглеводів з водню і вуглекислоти. Виникає органічна речовина вже сама стає джерелом енергії.

Ми знаємо, що його можна спалити і отримати тепло, його можна використовувати в їжу і за його рахунок провести відповідну роботу.

За словами К. А. Тімірязєва, їжа служить джерелом сили в нашому організмі тому тільки, що вона — не що інше, як консерв сонячних променів.

Говорячи про фотосинтезі і про інші явища життя рослини, не можна не згадати ім'я великого російського вченого К. А. Тімірязєва, так як саме він заклав справді наукові основи вчення про життя рослини. Вивченню фотосинтезу він присвятив багато років свого життя.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів