Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «Ф» / Фізіологія рослин

Фізіологія рослин

Фізіологія рослин вивчає всі процеси життя, що відбуваються В рослинах, як-от: живлення, обмін речовин, дихання, ріст і розвиток. Це найголовніший розділ ботаніки, знання його необхідне для рослинників. Рослинні організми (так само, як і тваринні) підлягають не тільки, фізико-хімічним, а й найскладнішим фізіологічним закономірностям, вивчення яких дає ключ до розуміння природи різних рослин, а отже, і до найповнішого їх використання.

До завдань фізіології рослин входить не тільки пояснення явищ життя рослин, а й зміна їх природи та ходу розвитку в корисному напрямі.

Фізіологія рослин — основа рослинництва. Для вивчення життя рослин фізіологи користуються спостереженням і дослідом, за допомогою яких розкривають закони життя.

За словами великого російського вченого К. .А- Тімірязєва, основоположника російської школи ботаніків-фізіологів, фізіолог не може задовольнятися пасивною роллю спостерігача; як експериментатор, він діяч, що керує природою.

Через те, що між будовою органів рослини і їх функціями спостерігається певна залежність, то фізіологія тісно зв'язана з анатомією і морфологією.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів