Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «Ф» / Фікус натальський

Фікус натальський

Африка — батьківщина цього виду фікуса. У природних умовах утворюються великі зарості таких вічнозелених дерев або чагарника з щільними, притупленими на кінці темно-зеленим листям. Фікус натальскій — один з найвибагливіших видів фікусів, його можна рекомендувати новачкам мистецтва бонсай.

Розташування бонсаї: в теплому і світлому місці; рослина не боїться і прямих сонячних променів. Влітку його виносять на свіже повітря, в сад або на балкон. Але тоді потрібно привчати його до прямих сонячних променів поступово. З вересня фікус переносять в опалювальне приміщення з коливаннями температури повітря від 18 до 24 ° С.

Грунт для бонсаї: змішують глинистий гранулят, пісок і пікіровочную землю в рівних пропорціях. Інші суміші теж допустимі. Земля повинна зберігати гарну водопроникність. Посадковий субстрат раз на два роки міняють наполовину.

Полив бонсаї: поливати потрібно помірно. Звичайна вода з водогону теж підходить для поливу.

Добриво бонсаї: раз на два тижні з лютого по вересень рослину підживлюють спеціальними мінеральними або органічними добривами для бонсай. Раз на місяць удобрюють взимку.

Формування бонсаї: з допомогою регулярної підрізування легко формується метлообразний стиль. Іншу форму можна отримати за допомогою дроту. Всі стилі бонсай можливі. Гілки у віці до трьох років легко змінюють свою форму за допомогою дроту. Не забудьте вчасно видалити дріт, так як вона прилягає щільніше, коли гілки товщають. Натяжними пристроями фіксують старі гілки. Залежно від положення в кроні деревця молоді пагони вкорочують до 1-5 см, коли їх довжина сягає 10-20 см. Старі, вже сформовані бонсай обрізають раніше.

Купівля рослин: легко розмножується фікус живцями. Молоді рослини і вже сформовані екземпляри бонсай зрідка продають у спеціалізованих магазинах.

Шкідники і хвороби: немає відомостей про поразку рослини шкідниками.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів