Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «Е» / Енотера красива

Енотера красива

Енотера красива

Енотера красива — Oenothera speciosa

Родом з півдня США.

Це малолітник, утворює в рік посіву кілька квітучих стебел висотою 25-40 см. Листки довгасті, по краю редкозубчатие. Квітки чашоподібні, рожеві або білі, ароматні, діаметром до 5 см, зібрані в малоцветковое верхівкове колосовидне суцвіття. Цвітіння з кінця червня до середини серпня. Насіння овальне, світло-коричневі, в 1 г міститься близько 5000 шт.

Енотера красива невибаглива, але недостатньо зимостійка в умовах середньої смуги Росії. Для посадки відводять сонячне місце з добре дренированной нейтральній грунтом. Насіння сіють у березні на розсаду по поверхні субстрату, засинаючи стерильним піском на 1-2 мм. Підтримують температуру 16-20 ° С і постійну вологість. Сіянці один раз пікірують в рядки через 5 см або в горщики. У травні загартовану розсаду висаджують у грунт із захистом від поворотних заморозків, на відстань 45 см. Можна сіяти на розвідувальну грядку навесні або на початку літа, з закладенням насіння на 5-10 мм. Не можна допускати пересихання субстрату, інакше схожість насіння знижується. Сіянці після одноразової пікіровки висаджують на постійне місце лише восени або наступної весни з грудкою землі. Восени стебла обрізають, залишаючи дочірні розетки, які з настанням стійких заморозків вкривають листом, тирсою або деревною стружкою шаром 15-20 см. Зверху натягують плівку. Рослини можна викопати з грудкою і покласти в непромерзаючому підвал на зиму, а рано навесні висадити на постійне місце. Для вегетативного розмноження використовують дочірні розетки. Підходить для посадки на передньому плані квітника, підбивши по краю агератум або синьою лобелією.

 

 
© 2009–2021 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів