Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «Е» / Енотера безстебельна

Енотера безстебельна

Енотера безстебельна

Енотера безстебельна — Oenothera acaulis

Енотера безстебельна відсутній у флорі Росії, її батьківщина — Чилі, але цей трав'янистий багаторічник з стрижневим коренем чудово росте й у нас.

Відноситься до рідкісних дуже декоративним рослинам, розкриває свої квітки в сутінках. Ланцетоподібні цілокраї листя на коротких черешках у цієї енотери зібрані в розетку, з якої з'являється квітка. Зав'язь знаходиться практично на рівні грунту, а над нею піднімається до 10-15 см довжиною тонка трубка, що закінчується воронковідной-колесовидним світло-жовтим віночком до 7 см в діаметрі. Така форма (Oenothera acaulis var. Aurea) рослини відома тільки в культурі. У енотери бесстебельное, що зустрічається в природі, по численних описах, квітки чисто білі і часто сильно розсічені листки, як у кульбаби.

Нецветущіе рослина схоже на мініатюрну хосту. З кінця червня до початку вересня, тобто приблизно протягом 2-2,5 місяців, після заходу сонця над кожною розеткою з'являється, як правило, одна квітка. Він розкривається буквально на очах, за які-небудь півхвилини. Однак на квадратному метрі поміщається близько 20 рослин та їх одночасно розкриті квіти виглядають як кинута на землю гірлянда включених ліхтариків.

У перший час після того, як бутон розкрився, над віночком підносяться 8 тичинок зі зрілою пилком. Лопаті рильця в цей час зімкнуті. Приблизно через дві години 4 лопаті рильця хрестоподібно розходяться. Пилок переносять дрібні нічні комахи. Після відвідин комахами віночок потихеньку починає нахилятися, при цьому відбувається доопиленіе власним пилком. У 2-3 години ночі пелюстки скручуються, і вранці ми бачимо зовсім зів'ялий квітка.

Кожна квітка живе всього одну ніч, а на наступну його змінює інший. Потім в основі розетки дозрівають дуже тверді плоди-коробочки. Вони розкриваються в кінці вересня. Насіння розтаскуються мурахами на відстань кількох метрів від материнської рослини і навесні проростають.

Енотера безстебельна — невибаглива рослина. Вона добре почувається на відкритому сонці і в півтіні, на порівняно пухких грунтах. Посухостійка і зимостійка. Насіння сходять за підзимовому посіві або після стратифікації. Молоді рослини з насіння зацвітають на другий рік. Легко пересідають.

Єнотера може бути використана як рослина для альпінаріїв або ефектного фрагмента квітника. Майже протягом усієї другої половини літа ви будете постійно прагнути до зустрічі з цією квіткою-символом завершення робочого дня і наступу відпочинку і тиші.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів