Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «Е» / Едельвейс блідо-жовтий скупчений

Едельвейс блідо-жовтий скупчений

Едельвейс блідо-жовтий скупчений

Едельвейс блідо-жовтий скупчений — зустрічається: Сибір, Далекий Схід (зх.), Пн. Монголія. На остепнені суходільних і поливних луків, узліссях, сухих лісах, в кам’янисто-щебністих степах.

Стебла 10-35 см виc., звичайно поодинокі, рідше в числі кількох і тоді в  невеликих дернинки, клочковатое-паутіністо опушені, нерідко лисіють. Листя 1.5-8 см довжиною., 3-8 (10) мм шир., Лінійно-ланцетні або лінійно-лопатоподібні, численні (до 15 на стеблі), повстяно опушені.

Приквіткове листя яйцевидно-ланцетні, ланцетні або довгасті, у верхній половині з  загорненими краями і різко звужені, в 2-3 рази довші суцвіття, з обох сторін жовтувато-або зеленувато-білоповстисте.

Суцвіття частіше розгалужені у вигляді щитка з кількох зірок, рідше поодинокі. Кошики 6-8 мм шир., Двостатеві або одностатеві, дводомні. У природі едельвейси великих скупчень не утворюють. Зустрічаються вони найчастіше:

  • на кам’янської янистих вапнякових схилах;
  • у тріщинах і тріщинах скель;
  • у важкодоступних місцях піднімаються до лінії вічних снігів.

Для вирощування едельвейсів грунт має бути збідненим, неродючим, який складається з великої кількості крупного піску. Але він повинен чудово пропускати вологу. Тому що рослини не терплять застою води. Саме тому його не можна садити в низинах і западинах.

У грунт неодмінно треба додати трохи грубозернистого піску, дрібних камінчиків. Вони будуть грунт дренувати, як в природних умовах. Едельвейс категорично не переносить ні мінеральних, ні органічних добрив. Дуже шкідливий в якості добрива свіжий гній. Рослину не бажано турбувати частим прикореневих розпушуванням.

Його краще висаджувати далеко від сонячних променів, у півтіні. До поливу рослина не дуже вимогливо, але в сильну спеку освіжати його треба обов’язково. Квітка чудово поєднується з фіалкою, аквилегией, мініатюрними трояндами, альпійської астрою.

Едельвейс широко затребуваний у дизайнерів квітників, альпійських гірок та рокаріїв. Їх можна включати в композиції зимових букетів як сухоцвіту.Квітка також поєднується з хвойними породами, рожевими, синіми і блакитними квітами.

Треба пам’ятати, що рослина ця скромна, тому не варто її висаджувати близько витончених садових рослин. Едельвейс просто загубиться серед них. Більш ефектно він виглядає в одиночних посадках. На данний час в природі чисельність цих квітів значно зменшилася. Вона занесена в Червону Книгу, тому що знаходиться на межі повного вимирання.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів