Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «Е» / Едельвейс курильський

Едельвейс курильський

Едельвейс курильський

Едельвейс курильське Leontopodium kurilense Takeda. Родина Айстрові (Складноцвіті) Asteraceae (Compositae).

Це більш ефектний едельвейс, що відрізняється більшою «зіркою» з приквіткового листя. Не поступається за красою знаменитому альпійськом едельвейсу L. alpinum Cass.

Ендемічний курильський вигляд: Курили, рідко (Шикотан, Ітуруп). Росте на скелях і кам’янистих схилах морських берегів і вершинах гір. Псіхрофіт-петрофіт.

Приосадкувата багаторічна рослина з висхідним або скерований кореневищем, стебла прямі, до 15 см висоти. Листя вузьколанцетні, з двох сторін біловойлочно опушені. Приквіткове листя, що утворюють «зірку» (3,5-4,7 до 5,7 см в діаметрі), більш-менш рівні за довжиною, від ланцетних до яйцевидно-ланцетних. Більше 10 приквіткових листків утворюють зірку до 6 см в діаметрі. Кошики напівкулевидні, в числі 5-9, 5-6 мм в діаметрі, тісно скупчені в головчатое загальне суцвіття.

Листочки обгортки довгасті або довгасто-ланцетні, від тупих зовнішніх до короткозагострених внутрішніх, по краю з темно-бурою плівчастою облямівкою. Двостатеві квітки трубчасто-воронкоподібні, жовтуваті, довше трубчастих маточкові квіток. Сім’янки близько 1 мм довжиною, на верхівці з більш довгим білуватим чубком.

Цвіте в липні, плодоносить у вересні. Цікава рослина для використання в кам’янистих садах. Едельвейс курильський часто порівнюють з альпійським. Його зовнішній вигляд дуже цінується і садівниками, і просто любителями прекрасного. Кущик виростає до 15 сантиметрів у висоту, при цьому розмір квітки не поступається альпійському суцвіттю. Даний вид також зацвітає в липні.

Квіти, стебла і листя рослини нібито затягнуті павутиною, галявина у нього виражена сильніше, ніж у інших видів. Дуже підходять ці квіти для оформлення альпійських гірок або кам’янистих садків.

Квіти едельвейс мали таку велику популярність, що в XX столітті мало не пропали з лиця Землі. Екологи вчасно схаменулися, занесли рідкісні види в Червону книгу, а також заборонили їх збір. В Альпах на території Швейцарії навіть можна побачити охоронців, які оберігають гордість гір від нерозумних туристів.

 

 
© 2009–2021 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів