Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 

Домовий гриб

Домовий гриб

Дерев’яні вологі приміщення часто терплять від домового гриба, від трутовика норія і від коніофори.

На поверхні і в глибоких шарах вогкуватої деревини (при вологості від 28 до 60%.) поширюється міцелій, що виділяє краплі жовтуватої рідини, внаслідок чого домовий гриб і дістав назву плакучий.

Краплі рідини виділяються також плодовими тілами меруліусу, що мають вигляд м’яких коржиків, розміром від 10 сіл і до півметра.

Базидіоспори з’являються на верхній дрібно складчастій поверхні плодового тіла, через що останнє набирає жовто-бурото забарвлення.

Оселившись в .дерев’яній поганю провітрюваній будівлі, спорудженій з вогкого матеріалу, домовий гриб руйнує підлоги, стіни, стелі, балки, швидко приводить їх до непридатного стану, бо деревина темніє, розтріскується і перетворюється в трухлявину.

Крім того, в гриба розвиваються довгі компактні тяжі ризоморфи (завтовшки з олівець і в довжину до 7 м), здатні поширюватися з одного поверху будинку в інший.

Заходами боротьби із сапрофітними домовими грибами є: використання в будівництві тільки сухого деревного матеріалу, провітрювання і просушування приміщень, видалення пошкодженої деревини, просочування її отруйними розчинами (фтористого натрію, хлористого цинку, креозоту та ін.).

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів