Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 

Деревій голий

Деревій голий

Деревій голий (лат. Achilléa glabérrima) — дуже рідкісний вид трав’янистих рослин з роду Деревій сімейства Айстрові (або Складноцвіті).

Деревій голий — багаторічна рослина. Розмножується насінням. Цвіте в липні- серпні. Плодоносить у серпні- вересні.

Висота рослини становить 16-35 сантиметрів.

Кореневище коротке .

Листя черешкові перистороздільні, лінійні, темнуваті. Стебла нечисленні, голі. У пазухах стеблових листків — укорочені залистяні гілочки.

Язички крайових квіток яскраво-жовтого кольору. Суцвіття — кошики, зібрані в пухкі складні щитки.

Деревій голий — вузькоареальний ендемік. Це один з рідкісних видів на планеті. У природному вигляді він зустрічається тільки на території заповідника Кам’яні могили. Росте на гранітних скелях і ущелинах на площі 4 км ² і серед петрофітної рослинності. Росте як окремими рослинами, так і групами.

Також цей вид вирощують в київському та донецькому ботанічних садах.

Деревій — найдавніші лікарські рослини. Вони багаті на вітамін К і мають кровоспинну дію. Родову назва рослина отримала на честь Ахіллеса, який лікував цією травою героя грецької міфології Телефус від рани мечем. За іншими тлумаченнями, назва походить від грецького слова «ахіллос» — рясний корм — або «ахіллон» — тисяча, так як його листя розділені на тисячі дрібних листочків.

У 1980 році цей вид був внесений до Червоної книги Української РСР. У 1991 році внесений до Європейського червоного списку. Внесений до Червоної книги України. Належить до групи рідкісних рослин Землі. Цінний для науки вид.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів