Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «Д» / Дріада восьмипелюсткова

Дріада восьмипелюсткова

Дріада восьмипелюсткова

Дріада восьмипелюсткова (лат. Drýas octopétala) — чагарничок; типовий вид роду Дріада сімейства Рожеві.

Дріада восьмипелюсткова виростає в Європі, Азії та Північній Америці як в рівнинній тундрі, так і на високогір’ях. На Україні зустрічається тільки в Карпатах; відомо всього два її місцезнаходження — гори Близниця на Свидовецькому хребті і Піп Іван на Чорногорі.

Вона росте на кам’янистих схилах в альпійському поясі на висоті 1800-1900 м над рівнем моря, воліючи карбонатні породи. Як багато високогірних рослин, утворює густі подушки. Той, кому довелося побачити Дріаду, назавжди запам’ятає її характерний вигляд.

Як і більшість рослин високогір’я, вона невисока — 1,5-5, рідко 10 см (рослинам легше вижити, притискаючись до землі). Тільки квіткові стрілки досягають висоти 15 см. Квітоноси густо опушені — як би покриті повстю.

Листя яйцеподібні або довгасті, з великими зубчиками, зверху блискучі, знизу сіроповстисті або білоповстисті. Дуже гарні у Дріади квітки — великі (діаметром до 3 см), білі, вони сидять поодинці на верхівках квітконосів.

Чашолистки квіток густо вкриті довгими чорно-пурпуровими залозистими волосками з домішкою білих. У плодів — семянок довгі (до 4 см) ості.

Дріаду восьмілепестная з першого погляду можна віднести до трав’янистих рослин, але це мініатюрний вічнозелений чагарничок. Рідкісний вид.

Віддає перевагу вапняковим грунтам. Квітне в липні. Зростає у вигляді подушок, характерних для альпійського поясу. Вид, цінний для науки. Місцеве населення зриває його для букетів під час традиційного свята пастухів.

 

 
© 2009–2021 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів