Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 

Бонсай

Бонсай

Мистецтво бонсай у перекладі на українську мову означає «дерево в горщику». Виникло це мистецтво в 200 році до н. е.. в Китаї, точніше спочатку воно звучало як «пан-сан». Кілька століть пізніше японці разом з буддизмом освоїли це мистецтво, довели його до досконалості і тепер воно вважається традиційно японським.

Перші зображення бонсай дослівно — хатітуе, зустрічаються на свитках пізнього періоду Камакура (1249-1382 рр.).. Любов до карликових дерев пояснюється просто — не мають великій території і  можливості виростити сад біля будинку, японцям хотілося знайти куточок природи у себе вдома, а маленькі дерева не займали багато місця. Спочатку це було масове захоплення, в основному серед простого народу. Багато пізніше, після перемоги над Китаєм в 1885 році, бонсай став предметом моди, наукового вивчення та колекціонування. Стали з’являтися різні школи бонсай та стилі вирощування.

Для створення бонсай придатні і виведено близько 400 видів рослин. Цей бонсай має розміри від 20 см до 1,5-2 м. Особливий напрямок — створення мініатюрних ландшафтів, де в плошці вирощується не одне дерево, а цілий шматочок природи, з озером, камінням, мініатюрними горами і навіть водоспадами. Мистецтво бонсай не терпить суєти, воно вимагає терплячою турботи. Догляд за бонсай — свого роду ритуал і медитація. Деревця вирощуються десятиліття і століття. В імператорському саду в Японії є екземпляри бонсай, яким близько 300-400 років.

З усього сказаного випливає висновок, що істинний бонсай повинен нести відбиток часу. Тому до бонсай відносять в першу чергу деревця з товстими стовбурами. Особливо цінуються химерно загнуті або зламані гілки, стовбури з потрісканої або знятою корою, вкриті мохом. Все це символізує багаторічне виживання у важких природних умовах і підкреслює природність.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів