Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «Б» / Барлія Роберта

Барлія Роберта

Барлія Роберта — Barlia robertiana

Зустрічається на луках або в розріджених лісах, переважно в низинах або на пагорбах з сухими або помірно-вологими лужними грунтами. Росте по всьому Середземномор’ю, за винятком півдня Адріатики.

Рід Барлія займає в сімействі орхідних дуже ізольоване становище. Барлія Роберта — типовий приклад теплолюбної середземноморської орхідеї. Від пари підземних бульб зростає потужний стебло завдовжки до 80 см, що несе 2-5 видовжено-ланцетних листків, зібраних у розетку в його прикореневій частині. Суцвіття щільне, багатоквіткове, до 23 см завдовжки.

У забарвленні квіток присутні білувато-рожеві, лілові, буро-червоні і зеленуваті відтінки. Губа борозенчаста, з двома зубцями в середній частині. На відміну від ендеміка Канарських островів Б. Метлезіча (В. metlesicsiana), губа у б. Роберта зеленувата і її бічні частки відігнуті назад. Цвіте з січня до травня.

Слід випробувати у відкритому грунті на Південному березі Криму і на Чорноморському узбережжі Кавказу.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів