Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «А» / Акебія п’ятірна

Акебія п’ятірна

Акебія п’ятірна

Акебія п’ятірна — Akebia quinata

Батьківщина: Японія, на південь від Хонсю, гори Китаю.

Найбільш декоративний вигляд прекрасна швидкозростаюча напіввічнозелена ліана з мереживним листям, більше 3 м заввишки. Пагони гладкі, тьмяно-фіолетово-пурпурні, листя пятілопастнис, шкірясті. Маленькі ароматні квітки розпускаються у квітні, однодомні, в коротких чергових кистях. Плоди 6-8 см довжиною, довгасті, м’ясисті, пурпурово-фіолетові з восковим нальотом.

Насіння численне, чорні, у кілька рядів, занурені в м’якоть плоду. Час цвітіння: квітень. У культурі з 1860 року. У культурі в Чорноморському узбережжі Кавказу від Сочі до Батумі, у Чернівцях (Україна) цілком зимостійкий. У Криму квітне, але не плодоносить. Заслуговує більш широкого випробування в Зап. Україна, Молдови та Одеської обл.

Місце розташування: сонячне. Невибагливий до грунту, здатний переносити тимчасовий недолік вологи.

Догляд: потребує опорах підв’язці. Полив помірний, підгодівля протягом зростання. Зимує в холодних оранжереях.

Шкідники, хвороби: акебія стійка до грибних захворювань і володіє інсектицидними властивостями.

Розмноження: полуодревесневшімі живцями і відведеннями в квітні — травні

Використання: як символи культура. Ця ліана дає легку тінь для альтанок або створює декоративність водоспадом зелені на огорожах. На батьківщині молоді бруньки акебіі пропарюють, висушують і заварюють як чай. Листя і квітки вживають як приправу до рибних і овочевих страв. Лоза акебіі йде на виготовлення кошиків, тентів, шпалер, а квітки — матеріал для букетів.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів