Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «А» / Аконіт біло-фіолетовий

Аконіт біло-фіолетовий

Аконіт біло-фіолетовий

Аконіт біло-фіолетовий — Aconitum albo-violaceum Кіт.

Батьківщина — південь Далекого Сходу, північний схід Китаю.

Трав’яниста напівлежача, напівв’юнка рослина. Стебла до 250 см довжиною, густо облистнені. Прикореневі листки на довгих черешках, великі, надрізані на 5 широких часток; стеблові — дрібніші, на коротких черешках. Вся рослина покрито короткими, жовтими волосками. Квітки 1,5-2 см в діаметрі, біло-фіолетові, зібрані в невеликі гроновидні суцвіття. Цвіте в серпні-вересні 50-60 днів. Морозостійкий без укриття. Добре розвивається тільки на багатих грунтах у притінених місцях.

У більшості аконітов отруйні всі частини рослини. Проте токсичність різних видів далеко не однакова. Як правило, види, що ростуть у більш північних широтах і на рівнині, менш отруйні, а види, що ростуть у горах, дуже отруйні. Є зовсім не отруйні види. Існує думка, що при вирощуванні аконітов на родючої садової грунті вони через кілька поколінь втрачають свої отруйні властивості. Багато отрути, як відомо, мають цілющі властивості.

У народів різних країн аконіти здавна використовуються як лікарські рослини. Аконіти завжди були популярні в східній медицині. Лікарі Тибету і Китаю дуже цінували лікувальні властивості аконітов, називали цю рослину царем ліків, але, знаючи про його високу токсичності, перед вживанням піддавали тривалій обробці.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів