Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «А» / Адіант венерин волос

Адіант венерин волос

Адіант венерин  волос

(Сімейство адіантові)

Багатолітня папороть з тонким повзучим кореневищем. Листя довгасто-яйцевидне, голе, ясно-зелене, завдовжки 10—30 див. Один з 200 видів монотипного сімейства, більшість представників якого поширена в тропіках. Один з рідких видів на Україні. Має серед земноморсько-переднеазіатський ареал, північний кордон його доходить до Південно-західної Англії і Південних Альп.

На Україні зустрічається в декількох пунктах в Криму: у водопаду Учансу, в Місхоре, Ялті, п. Ботанічне. Мешкає в тріщинах скель, у водопадів, по берегах гірських річок, на каменях і породах, що містять вапно. Більшість знаходжень датуються 1910 р. і раніше. Пізніші і достовірніші відомості про зростання виду в більшості вказаних місць відсутні.

Добре розмножується спорами. Спори дозрівають в липні — серпні. Коштовний для науки і один з найбільш декоративних видів папоротей. Використовується для оформлення букетів. Охороняється в Ялтинському заповіднику і заповідниках Криму. Необхідна організація мікрозаказників.

 

 
© 2009–2021 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів