Рослини світу
      Головна        Цікаве        Корисне        Фото рослин
  А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я      
 
Головна сторінка / Літера «А» / Агава американська

Агава американська

Агава американська (Agave americana) має великі сіро-зелені або голубувато-сірі ременеподібні листя, в сприятливих умовах часто досягають довжини 1-1,2 м, з гострими колючками, у нас на Кавказі досягає в діаметрі 2-3 м.

По краях аркуша прямі або злегка загнуті міцні бурі зубці. Верхня сторона листа плоска, нижня опукла. Суцвіття — величезна верхівкова волоть, у великих екземплярів заввишки 10 м і більше, що несе більше 10 тис. квіток. Квітки жовтуваті, до 7 см в діаметрі. Вважається, що вона цвіте раз на сто років.

Насправді цвіте раз у житті, приблизно в 15-річному віці, квітонос несе численні квітки у волоті або кисті, потім після цвітіння рослина поступово гине, утворюючи нащадки, які використовуються для розмноження. Форми цього виду розрізняються в основному забарвленням листя:

Агава marginata — листя з яскраво-жовтими краями; Агава mediopicta — листя з  поздовжньою центральної широкою жовтою смугою. Із-за своїх розмірів і гострих колючок вони малопридатні для невеликої кімнати.

Агава — тропічна рослина (з Південної Америки). У нашій країні вона поширена як кімнатна декоративна рослина (мал. 1), схожа частково на іншу, також кімнатну рослину,— алое, або столітник (див. нижче, за алфавітом), але листки має ширші, розміром у півдолоні, у неї нема біля кореня ніякого стебла, яке б піднімалося над м’ясистими шиповидними листками, як це іноді буває у алое.

У звичайних умовах агава росте 15—20 років. Листя для лікування слід вживати з рослин, яким не менш як три роки.Агава американська має майже такі самі хімічні й фармакологічні властивості, як і алое, але її спеціально ще не вивчено, і з лікувальною метою її застосовують лише в народі.

Агаву використовують для зовнішнього лікування (при ранах, наривах та ін.) і для вживання всередину (при хворобах шлунка, печінки, легень та ін.) як знезаражуючий, протизапальний, болетамувальний, жарознижувальний та відхаркувальний засіб.

 

 
© 2009–2020 Енциклопедія «Рослини світу», для зв’язку використовуйте контактну інформацію
Правила користування, використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказівці посилання на http://roslunu.com.ua. Посилання обовязкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів